Máte už svoju nástenku snov? Poradíme vám, ako si ju ľahko vytvoríte!

0
Máte už svoju nástenku snov? Poradíme vám, ako si ju ľahko vytvoríte!

Nástenka snov je nástroj, ktorý vám pomôže zamerať sa na vaše želania prostredníctvom výberu a vizualizácie. Pomáha vám zobraziť vašu budúcnosť a neustále vám pripomína vaše životné ciele.

Načo je to vlastne dobré? Pozrime sa podrobnejšie na tri účely nástenky snov.

Ako funguje Vision Board?

1. Dôležitosť výberu

Nástenka vás nútia preskúmať vaše túžby a zamerať sa na tie, na ktorých vám skutočne záleží. Či už vytvoríte jednu alebo viac násteniek, obmedzený priestor vás núti sústrediť sa na vaše najcennejšie túžby.

Proces výberu toho, čo chcete umiestniť na svoju nástenku, je jednoduchý, ale zmysluplný.

Najskôr identifikujete svoje želania alebo túžby a potom vyberiete obrázky, ktoré tieto túžby vyjadrujú. Tento jednoduchý výberový proces zužuje vaše zameranie a vytvára vašu nástenku pomocou konkrétnych vizualizácií snov, na ktorých vám záleží.

Môžete sa napríklad rozhodnúť, že na svoju nástenku umiestnite obrázok domu, pretože si jedného dňa chcete kúpiť svoj vysnívaný dom.

2. Sila vizualizácie

Bezpochyby je to vizuálny aspekt nástenky, ktorá navodzuje vaše túžby a vysiela veľmi hlasnú a jasnú správu. Bolo by naivné myslieť si, že vďaka zameraniu sa na túžbu dosiahneme túto konkrétnu túžbu. Vizualizácia však má svoje opodstatnenie.

Aby sme pochopili, prečo môže byť vizualizácia vašich túžob taká silná, musíme sa pozrieť na mozog. Náš mozog je neuveriteľný stroj, ktorý je zameraný na to, aby sme boli úspešné pri každej akcii, ktorú podnikneme. Náš mozog trénuje naše telá, aby sa pripravili na akciu – keď si predstavíme, že sa pripravujeme na nejakú činnosť, náš mozog skutočne prebehne týmto procesom a vyšle signály zvyšku nášho tela na dokončenie akcie.

Vizualizácia je takmer rovnako výkonná ako samotné vykonávanie akcie. Keď si predstavíte, že žijete vo vašom vysnívanom dome, váš mozog trénuje vaše telo pre túto realitu.

3. Sila konzistentnosti

Nie je žiadnym tajomstvom, že vytrvalosť je dôležitá. Či už sa snažíte naučiť nové zručnosti alebo vytvoriť nový zvyk, kľúčom je konzistentnosť. Sme pripravení na opakovanie a zakaždým, keď zopakujeme akciu, budeme s touto opakovanou akciou silnejší.

Vytvorením vizuálnej tabule a jej umiestnením na miesto, ktoré vidíte každý deň, vytvárate príležitosť na dôslednú vizualizáciu, aby ste vycvičili svoju myseľ, telo a ducha, aby prejavili svoje túžby.

Úžasná vec na tabuli snov je, že potrebujete energiu a čas iba na jej počiatočné vytvorenie. Potom sa konzistentnosť vizualizácie prejaví vždy, keď sa na ňu pozriete.

Čo by malo byť súčasťou nástenky snov?

Máte pocit, že si môžete vytvoriť svoj vlastný sen?
Je to jednoduchšie, ako si myslíte. Jednoducho postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

Krok 1: Urobte si plán

Začnite s plánom pre svoju víziu. Venujte nejaký čas premyslenému zváženiu želaní, ktoré chcete, aby vaša tabuľa sprostredkovala a ako chcete, aby vaša tabuľa vyzerala.

Skôr ako začnete, položte si nasledujúce otázky a zaviažte sa k vykonaniu akcie (vytvoríte si nákupný zoznam).

a. Aké skutočné priania a túžby by ste chceli mať na tabuli svojich snov?Rozmýšľajte nad:

 • vašimi hodnotami
 • cieľmi kariérnymi cieľmi
 • rodinným životom
 • zdravím
 • voľným časom
 • čo sa chcete naučiť

Pred výberom obrázkov si poznamenajte svoju odpoveď.

b. Chcete jednu tabuľu alebo viac pre rôzne oblasti svojho života?

Niektorí ľudia dávajú prednosť vytvoreniu niekoľkých malých tabúľ na vizualizáciu niekoľkých kategórií túžob, zatiaľ čo iní dávajú prednosť vytvoreniu jednej veľkej dosky, ktorá obsahuje všetko, čo si želajú.

Nezabudnite, že túto tabuľku musíte umiestniť na viditeľné miesto, ktoré vidíte každý deň. Na malý priestor nemôžete umiestniť toho priveľa. Ak vám záleží na dizajne a chcete, aby doska zodpovedala vášmu interiéru, zvážte to tiež.

Teraz, keď ste prišli na to, či chcete jednu alebo viac tabúľ, vytvorte si nasledujúcu tabuľku akcií:

Akcia – Pridajte do svojho nákupného zoznamu: tabuľa v správnej veľkosti a farbe (napríklad v ŠEFTe majú korkové tabule)

c. Aký typ obrázkov použijete (tlačené alebo skutočné fotografie)? A odkiaľ ich budete získavať?

Tieto obrázky môžete získať z:

 • novín a časopisov
 • obrázky a citácie vytlačené z internetu
 • Pinterest
 • fotografie
 • stránky z knihy či brožúry alebo kalendára

Obrázky sú hlavnou súčasťou vizuálnych tabúľ. Na fotografie vytlačené z internetu a vystrihnuté z časopisov používajte lepiace pásky alebo lepidlá. Môžete si ich aj prišpendliť. Pre vzácne predmety alebo fotografie kupujte odnímateľné lepidlo bez obsahu kyselín, ktoré je bezpečné pre fotografie.

Akcia – Pridajte do svojho nákupného zoznamu: Potrebné lepidlá a špendlíky

Prečítajte si aj článok o tom, aké sú vlastnosti úspešného manažéra

d. Rozhodnite sa o štýle vašej tabule – pridáte na svoju dosku ozdoby?Ak si predstavujete „vzhľad“ tabule, položte si niekoľko otázok:

– Chcete, aby sa na vašej doske nachádzali afirmácie (možno bude treba zaobstarať si šablóny alebo nálepky)?
– Chcete pridať ozdobné prvky, aby sa doska do vášho interiéru zmestila (napríklad ozdobná páska alebo mašličky či kamienky)?

Uistite sa, že máte k dispozícii všetky pomôcky.

Akcia – Pridajte do svojho nákupného zoznamu: Zapíšte si ďalšie materiály potrebné na to, aby bola tabuľa a zážitok z jej vytvorenia jedinečný.

Krok 2: Kúpte si potrebný materiál

S nákupným zoznamom v ruke choďte do obchodu alebo browsujte eshopy, a kúpte si všetko potrebné vybavenie.
Zbierajte obrázky svojej vízie. Je zábavné prechádzať časopismi a vyhľadávať obrázky, ktoré s vami hovoria. Budete si musieť kúpiť časopisy alebo nájsť spôsob, ako získať hromadu časopisov zadarmo.

Krok 3: Nastavte si priestor

Vytvorenie vízie je zvláštny rituál.

Je čas spojiť sa so svojím pravým ja, identifikovať svoje skutočné túžby a zamerať svoju energiu na ich pritiahnutie do vášho života. Zaobchádzajte s týmto okamihom ako s niečím špeciálnym, s niečím, čo robíte pre seba.

Urobte si z vytvorenia vizuálnej tabule špeciálny zážitok, nájdite si tichý priestor – je to váš vlastný čas a vaša skúsenosť. Doska s víziou je o vás a o tom, čo chcete pre svoj život. Uistite sa, že máte niekoľko hodín iba na to, aby ste sa skutočne zamerali na tento špeciálny darček.

Vyložte všetky svoje zásoby – Aby ste zaistili nepretržitú kreativitu, dvakrát skontrolujte, či je po ruke všetko, čo potrebujete na vytvorenie vizuálnej dosky. Zapáľte si sviečku alebo pusťte príjemnú hudbu.

Krok 4: Vytvorte si nástenku

Všimnite si, aké emócie vznikajú, keď sa pozeráte na obrázky. Čokoľvek v tej chvíli cítite, je presne to, čo chcete zažiť zakaždým, keď sa pozriete na svoju vision board.

Keď si vytvoríte svoju nástenku, umiestnite ju na miesto, ktoré vidíte každý deň. Mnohí ľudia si ju radi dávajú blízkosti nočného stolíka alebo na inom mieste, na ktoré sa ráno pozerajú, keď vstanú. Ak sa necítite na to, že by ste mali pribiť klinec do steny, môžete si ju len tak položiť a oprieť o stenu napríklad na komode alebo pracovnom stolíku.

Po nejakej dobe a aby ste sa vyhli „nevídaniu“ vašej vizuálnej tabule, urobte pozitívny zvyk sedenia s vašou doskou najmenej raz týždenne. Stačí len 10 minút, aby ste sa pozreli na svoju tabuľu, premýšľali o tom, prečo ste si konkrétne obrázky vybrali a ako napredujete v plnení cieľov.

Nielenže je tabuľa vynikajúcou pripomienkou toho, čo skutočne v živote chcete, ale je to silný motivátor, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše ciele.

žiadne príspevky na zobrazenie