Matovič: Fico ožil ako Fénix, ale koalícia nepustí opozíciu s fašistami k moci

0
Matovič: Fico ožil ako Fénix, ale koalícia nepustí opozíciu s fašistami k moci

18.2.2022 (Webnoviny.sk) – Líder strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico napriek tomu, v akej situácii bol po voľbách, ožil ako vták Fénix. V parlamentnej rozprave k odvolaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) to povedal minister financií a šéf vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič.

Fico stvoril „chorý“ systém

Zároveň si položil otázku, či za to nemôže samotná koalícia, ktorá sklápala zrak pred hlavou mafie. Myslí si však, že súčasná koalícia nepustí opozíciu k moci spolu s fašistami.

Matovič v prejave vyhlásil, že novinár Ján Kuciak s priateľkou Martinou zomreli preto, že Fico vytvoril systém, kde niekto nadobudol pocit, že môže zabiť novinára, lebo o ňom píše články.

Podľa šéfa OĽaNO vydal Fico štát do rúk nitrianskej mafie a s otcom bossa tejto mafie sa tajne stretával po chatách, kde sa rozprávali, ako mu môže doviezť demonštrantov na námestia.

Magastroj korupcie

Ďalej pokračoval, že Kuciak a jeho priateľka zomreli preto, lebo Fico nechal urobiť zo Slovenska obrovský megastroj korupcie. Spomenul aj bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, ktorá „vybavovala“ rozsudky a Fico ide teraz moralizovať a obviňovať ministra vnútra.

Minister financií tiež povedal, že si mal ísť práve preštudovať spis, v ktorom sa priznali dvaja ľudia, že ho na základe politickej objednávky sledovali ako opozičného politika. Podľa šéfa OĽaNO fungujú v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) aj skorumpovaní vyšetrovatelia a vyčistiť tento „moloch“ je nesmierne ťažké.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič: Fico ožil ako Fénix, ale koalícia nepustí opozíciu s fašistami k moci © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie