Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

KORONAVÍRUS MAGAZÍN

Matovič: Slovensko možno čaká ďalšie celoplošné testovanie, v hre je aj lockdown

Zdieľať

Slovensko bude možno v blízkej dobe čakať aj tretie kolo celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19. V diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Ďalší postup krajiny v boji proti pandémii bude podľa neho v najbližších dňoch predmetom celospoločenskej diskusie.

V hre je testovanie alebo lockdown

Podľa Matoviča je v hre buď ďalšie celoplošné testovanie, alebo lockdown, teda celoplošné zatvorenie krajiny. Premiér uviedol, že celoplošné testovanie už ukázalo svoje opodstatnenie, keď za posledné dva týždne na Slovensku vzrástol počet pozitívnych prípadov o 20 percent. V okolitých európskych krajinách pritom zdravotníci zaznamenali 100-percentný nárast počtu infikovaných.

Na Orave a v Bardejove zachytili polovicu infikovaných

Nulté kolo celoplošného testovania na Orave a v Bardejove podľa neho zachytilo 55 percent infekčných osôb, ktoré sa v daných regiónoch v čase testovania nachádzali.

Ak prvé a druhé kolo celoplošného potvrdia úspešnosť nultého kola, okolité krajiny podľa premiéra zrejme budú chcieť kopírovať „slovenský model“. Ako dopadnú výsledky celoplošného testovania podľa premiéra neočakáva iba verejnosť na Slovensku, ale aj predstavitelia iných štátov.

Prečítajte si: 5 vecí, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa koronavírusu alebo ho prekonať

Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič: Slovensko možno čaká ďalšie celoplošné testovanie, v hre je aj lockdown © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

X