Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Matovič vraj už pred rokom napísal status o koronavíruse, šíri sa po internete

Zdieľať

14.12.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia vyvracia hoax o tom, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) mal už pred rokom napísať na sociálnej sieti status o koronavíruse.

Ide o fotku monitoru počítača, na ktorom je zdieľaná spomienka zo 7. decembra 2019, ktorá podľa polície pôsobí ako nepodarená fotomontáž. Navyše spomínaný status na sociálnej sieti zverejnil Matovič 24. marca 2020. Polícia o tom informovala na svojej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

„Facebook skutočne umožňuje zdieľať spomienku, teda status, ktorý ste uverejnili na deň presne pred rokom, dvoma a tak ďalej. Lenže takéto zdieľanie umožňuje len jeho autorom. Status z odfoteného monitora pochádza z iného zdroja, nie od premiéra,“ uviedla polícia s tým, že je možné, že neznámy užívateľ si spravil takzvaný screenshot statusu Matoviča, zverejnil ho vo svojom profile a teraz sa mu jeho status objavil ako spomienka spred roka.

„V tejto súvislosti musíme podotknúť, že Facebook umožňuje užívateľom editovať statusy aj spätne. Výmena fotografie je jednoduchá. Niekto teda mohol zverejniť niečo pred rokom a neskôr status nahradil screenshotom z Facebooku premiéra, aby to pôsobilo tak, že o koronavíruse vedel už dávno pred všetkými,“ vysvetlila polícia.

Viac k témam: hoax, premiér Slovenskej republiky, statusy
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič vraj už pred rokom napísal status o koronavíruse, šíri sa po internete © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X