Úspešný cyklista a deaflympijský víťaz Adrián Babič neprežil zrážku s autom (foto)

0
Úspešný cyklista a deaflympijský víťaz Adrián Babič neprežil zrážku s autom (foto)

27.5.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. mája 11:23

V stredu vo večerných hodinách pri kolízii s motorovým vozidlom tragicky zahynul cyklista Adrián Babič. Mal iba 24 rokov. Tragická nehoda sa stala za obcou Lemešany (okres Prešov) pri odbočke na Kysak (okres Košice – okolie). Mladý cyklista utrpel pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol.

„Prvú pomoc cyklistovi poskytol laik a po príjazde na miesto naša posádka rýchlej lekárskej pomoci pokračovala v oživovaní, avšak neúspešne. Početné poranenia pacienta boli nezlučiteľné so životom,“ uviedol hovorca Záchrannej služby Košice Viktor Wurm. Dychová skúška na alkohol u 24-ročného vodiča auta z Obišoviec bola negatívna.

Bol deaflympijským víťazom

Babič bol špičkovým cyklistom medzi nepočujúcimi, ale úspešne si meral sily aj medzi zdravými pretekármi. Ešte tento rok v marci sa na majstrovstvách Európy v tureckej Alanyi postaral o všetky štyri medaily pre Slovensko, tri boli strieborné a jedna zlatá. Predtým v roku 2017 sa stal deaflympijským víťazom.

„Niekoľkonásobný deaflympijský a štvornásobný medailista z posledných majstrovstiev Európy v cyklistike nepočujúcich, sa už na štart 24. Letnej deaflympiády nepostaví. Členovia Deaflympijského výboru Slovenska spomínajú na Adriána ako skromného a príjemného mladíka a v myšlienkach sú teraz s jeho matkou a trénerkou, ktoré boli jeho veľkými oporami na ceste za úspechmi,“ napísal Deaflympijský výbor Slovenska na svojom facebooku.

Aj Slovenský zväz cyklistiky sa prostredníctvom sociálnej siete pridal ku kondolujúcim: „Život je krehký ako pierko. A práve to životné pierko Adriána Babiča včera odviala kamsi ďaleko, do nenávratna, kolízia s autom počas tréningu. Odpočívaj v pokoji, Aďo.“

Posledná kvapka

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (ECR) na svojej sociálnej sieti uviedla, že smrť cyklistu bola poslednou kvapkou a má v pláne spustiť petíciu za okamžitú zmenu cestného zákona tak, aby sa aj cyklisti mohli na slovenských cestách cítiť bezpečne.

Sme jedna z posledných krajín EÚ, ktorá nemá v zákone definované bezpečné obiehanie cyklistov,“ napísala. Zároveň pozostalej rodine vyjadrila úprimnú sústrasť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: cyklista, dopravná nehoda, tragická dopravná nehoda, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Úspešný cyklista a deaflympijský víťaz Adrián Babič neprežil zrážku s autom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu