Matovičova vláda zmierňuje opatrenia. Otvorených bude viac obchodov, ale sprísnia sa pravidlá

0
Matovičova vláda zmierňuje opatrenia. Otvorených bude viac obchodov, ale sprísnia sa pravidlá

Predseda vlády Igor Matovič informoval o opatreniach, ktoré v piatok prijal Ústredný krízový štáb. Od pondelka sa otvárajú niektoré prevádzky, má sa v nich však zároveň zvýšiť hygienický štandard. „Aby sme rozdelili ľudí v prevádzkach v čase a aby bola zabezpečená dezinfekcia a čistota. Zároveň chceme umožniť ekonomike pomaličky sa otvoriť,“ uviedol.

Ktoré prevádzky budú otvorené?

Okrem prevádzok, ktoré sú už otvorené, sa otvárajú aj prevádzky očných optík, prevádzky lízingových služieb, STK a emisnej kontroly, servis výpočtovej a telekomunikačnej techniky, advokátov a notárov, služby kľúčových služieb, zberných dvorov, metrového textilu a galantérie, predajní a servisov bicyklov, záhradníctva a záhradníckej techniky, stavebnín, elektroinštalačného materiálu, železiarstva a farby laky. V obchodných domoch však stále môžu byť otvorené len potraviny, lekárne a drogérie.

Prečítajte si aj: Ako koronavírus ovplyvnil malé a stredné podnikateľky na Slovensku

Ako premiér povedal, stále platí povinnosť nosiť na verejnosti rúško. Všetky otvorené prevádzky musia zabezpečiť povinnú dezinfekcia rúk alebo rukavice, premiér však odporúča, aby zabezpečili oboje opatrenia. Prevádzka zároveň musí zabezpečiť minimálny odstup dvoch metrov v radách na pokladne. Taktiež musia zabezpečiť, aby sa v prevádzke v jednom okamihu neprekročila koncentrácia jedného nakupujúceho na 25 metrov štvorcových predajnej plochy.

Povolené prevádzky od 30. marca

lekárne
drogérie
potraviny
očné optiky
lízingové služby
služby STK a emisnej kontroly
servis výpočtovej a telekomunikačnej techniky
služby advokátov a notárov
kľúčové služby
zberné dvory
galantérie
predajne a servise bicyklov
predajne záhradníctva a záhradnej techniky
stavebniny
železiarstva
farby-laky

Prečítajte si aj článok o tom, ako sa svetové celebrity správajú v období koronavírusu

Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičova vláda zmierňuje opatrenia. Otvorených bude viac obchodov, ale sprísnia sa pravidlá © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu