Mesto Bratislava chce ľuďom pomôcť prekonať horúčavy, v centre umiestni cisterny s pitnou vodou

Bratislavský magistrát umiestni v centre mesta na Hlavnom a Kamennom námestí cisterny s pitnou vodou v prípade, že teplota počas niekoľkých dní presiahne 30 stupňov Celzia.

Hlavné mesto chce týmto spôsobom pomôcť obyvateľom a návštevníkom Bratislavy prekonať vysoké letné teploty. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Na námestiach sú aj fontánky s pitnou vodou

Okrem cisterien sú nepretržite k dispozícii fontánky s pitnou vodou. Tento rok ich je spustených desať a nachádzajú sa na Župnom námestí, Hlavnom námestí, dve na Hviezdoslavovom námestí, Námestí SNP, v Pálffyho paláci na Panskej ulici, na Nádvorí na Bielej ulici, vo dvore Palugyayovho paláca na Zelenej ulici, na Sedlárskej ulici a v Grasalkovičovej záhrade.

Kúpaliská budú otvorené dlhšie

Na osvieženie môžu Bratislavčania využiť aj viaceré kúpaliská, ktorých prevádzku zabezpečuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ).

Od pondelka 24. júna sme predĺžili otváracie hodiny na niektorých mestských kúpaliskách. Kúpaliská Rosnička v Dúbravke, Tehelné Pole v Novom Meste a Delfín v Ružinove sú otvorené od 9:00 do 20:00 a kúpalisko Lamač od 10:00 – 19:00. Okrem toho sú k dispozícii kúpaliská Zlaté Piesky, Krasňany a tento piatok otvoria aj kúpalisko Rača,“ uvádza Bubla. Podrobný rozpis otváracích hodín nájdu záujemcovia na webovej stránke www.starz.sk

Rozprašovače vodnej hmly

Rozprašovače vodnej hmly sú ďalším spôsobom, ako sa osviežiť počas tropický dní v Bratislave. V meste je aktuálne plne funkčných šesť rozprašovačov, ktoré fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa odparí.

Celkovo ich je nainštalovaných šesť a umiestnené sú na Hviezdoslavovom námestí pri Ganymedovej fontáne, Námestí SNP pri fontáne Lev s erbom, Námestí Martina Benku, Dulovom námestí, v Parku Andreja Hlinku a v Medickej záhrade. V júli pribudne rozprašovač aj na Hlavnom námestí v blízkosti Maximiliánovej fontány.

Prečítajte si aj článok o prevencii proti skolabovaniu

Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Bratislava chce ľuďom pomôcť prekonať horúčavy, v centre umiestni cisterny s pitnou vodou © SITA Všetky práva vyhradené.