Home Správy Slovensko Mesto Nitra dostane novú vizuálnu identitu, porota súťaže ocenila najmä nadväznosť na...

Mesto Nitra dostane novú vizuálnu identitu, porota súťaže ocenila najmä nadväznosť na históriu

23.10.2021 (Webnoviny.sk) – O novú vizuálnu identitu Nitry sa postará bratislavské štúdio Andrej & Andrej, ktoré uspelo vo vyhlásenej súťaži návrhov. Odborná porota podľa hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbka ocenila najmä nadväznosť na históriu, hravosť a exkluzívne písmo Glagolic Neue, ktoré víťazi vytvorili špeciálne pre Nitru.

Konzervatívny a hravý

„Systém vizuálnej identity v podaní štúdia Andrej & Andrej je konzervatívny a hravý zároveň. Umožňuje kontinuálne variácie pri označovaní mestských organizácií či vytváraní nových symbolov a príbehov,” povedal člen poroty Boris Meluš z Únie grafických dizajnérov Slovenska. Súťaž určenú pre profesionálnych dizajnérov po odbornej stránke zastrešovala práve Únia.

Dohoda o spolupráci medzi mestom Nitra a dizajnérmi Andrejom Barčákom, Andrejom Čaneckým a Martinom Kahanom zahŕňa okrem vypracovania dizajn manuálu aj prípravu podkladov a šablón pre aplikáciu jednotlivých prvkov vizuálnej identity, prípravu a grafickú úpravu textov, prípravu podkladov na tlač, grafické spracovanie dát, fotografií, grafov a ostatných aplikácii vizuálnej identity.

Zabezpečia aj školenia

Víťazné štúdio zabezpečí aj školenie interných grafických pracovníkov mestského úradu na prácu s novou vizuálnou identitou.

Práce na samotnom manuáli budú trvať približne dva mesiace. Celková doba spolupráce medzi štúdiom Andrej & Andrej a mestom potrvá do vyčerpania finančného limitu 19-tisíc eur bez DPH, najviac však do konca tohto roka.

Viac k témam: Grafická súťaž, Vizualizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Nitra dostane novú vizuálnu identitu, porota súťaže ocenila najmä nadväznosť na históriu © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version