Mesto Trnava chce vysadiť ďalšie stromy, za pozemky zaplatí státisíce eur

TRNAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Mesto Trnava zaplatí viac ako 600-tisíc eur za takmer dvadsaťhektárový pozemok pri Sibírskej ulici, ktorý podľa primátora Petra Bročku poslúži ako priestorová rezerva pre parkovú, prípadne lesnú zeleň.

Chce získať asi 60 hektárov pozemkov

O kúpe pozemku mimo zastavaného územia od Alexandra Wallnera z Austrálie rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva. Radnica je v rokovaní aj s vlastníkmi pozemkov v susedstve, spolu chce získať zhruba 60 hektárov.

K samotnému sadeniu stromov je ešte dlhá cesta, ornú pôdu má v súčasnosti v prenájme spoločnosť, ktorá vo veľkom pestuje zemiaky. „Tá cena za pozemok je viac ako priaznivá, bolo by trestuhodné ju nevyužiť. Dávať robiť štúdiu alebo projekt bude mať zmysel až po získaní celého územia,“ ozrejmil Bročka.

Výsadba stromov v meste

Jeden zo susedných pozemkov s rozlohou tiež približne dvadsať hektárov je vo vlastníctve štátu, menšinový podiel tam však majú súkromné osoby.

Ďalší zo susedných pozemkov je súkromným vlastníctvom, mesto Trnava rokuje o jeho kúpe. Podľa primátora nebolo pre rozdielne predstavy o cene reálne kúpiť celé územie naraz.

Obyvatelia Sibírskej ulice sa len nedávno dočkali výsadby stromov, ktorá bude tvoriť izolačný pás medzi ich domami a cestným obchvatom. Približne 160 stromov vysadil ako náhradu za vyrúbané stromy developer, ktorý postavil nákupné centrum na inom mieste v Trnave.

Viac k témam: výsadba stromov
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Trnava chce vysadiť ďalšie stromy, za pozemky zaplatí státisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.