Microsoft vymazal databázu s fotkami, ktorú využívali polícia aj armáda

BRATISLAVA 8. júna (WebNoviny.sk) – Americká spoločnosť Microsoft vymazala databázu obsahujúcu približne desať miliónov fotografií, ktorú používali polícia či armáda pri vývoji systému rozpoznávania tvárí.

Databázu MSCeleb zverejnili v roku 2016 a obsahovala fotografie viac ako stotisíc známych ľudí, ktoré našli na internete.

V databáze aj americkí a britskí herci

Medzi nimi boli najmä americkí a britskí herci, ale aj novinári, hudobníci, umelci, aktivisti, spisovatelia či výskumníci.

Zástupcovia firmy pre noviny Financial Times uviedli, že databáza už nie je k dispozícii, pretože osoba, ktorá ju mala na starosti, už nepracuje v spoločnosti.

Odmietnutá žiadosť polície

Predstaviteľ Microsoftu Brad Smith vlani požiadal americký Kongres, aby prevzal kontrolu nad používaním systémov rozpoznávania tvárí, pretože „mali rozsiahle spoločenské následky a hrozilo ich potenciálne zneužitie“.

Microsoft nedávno odmietol žiadosť kalifornskej polície, ktorá chcela využívať systém na zachytávanie tvárí v kamerách, ktoré majú policajti pripevnené na uniforme a tiež v služobných automobiloch.

Viac k témam: Microsoft
Zdroj: Webnoviny.sk – Microsoft vymazal databázu s fotkami, ktorú využívali polícia aj armáda © SITA Všetky práva vyhradené.