Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Mikulec je „zločinec non plus ultra“, Fico sa po zmarení odvolávania vyhráža petíciou na zmenu ústavy (video)

Sita
Zdieľať

9.9.2021 (Webnoviny.sk) – Na čele ministerstva vnútra je „zločinec non plus ultra“ a väčšina parlamentu odmieta prijať zodpovednosť za člena vlády. Na tlačovej besede to povedal predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Reagoval tak na to, že vládna väčšina vďaka obštrukcii zabránila konaniu schôdze o odvolávaní Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra.

Fico tiež povedal, že ak parlament neschváli návrh Smeru-SD na zmenu ústavy, aby bolo referendum o predčasných voľbách možné po náleze ústavného súdu, tak Smer-SD ide do novej petičnej akcie za referendum.

Plánuje ísť do petičnej akcie

„Ak nebude tento návrh schválený v prvom čítaní, predkladáme prezidentke referendové otázky a ideme do petičnej akcie. Budete vidieť, že tých potrebných 350-tisíc podpisov sa vyzbiera ešte rýchlejšie, ako to bolo v prvom prípade,“ vyhlásil Fico.

O Mikulcovi Fico povedal, že na čele ministerstva vnútra stojí človek podozrivý z korupcie. Svedkovia podľa Fica potvrdzujú, že mal zobrať úplatok 100-tisíc eur za projekt v oblasti IT. Šéf Smeru tiež uviedol, že Mikulcovi príbuzní zarábali na štátnych zákazkách. Mikulec tieto obvinenia pred časom odmietol.

Mimoriadne nebezpečný precedens

Vládnu koalíciu Fico kritizoval za to, že neumožnila začatie schôdze o návrhu Smeru-SD na odvolanie Mikulca. Ako poznamenal, takáto schôdza sa musí podľa ústavy uskutočniť a jej program sa neschvaľuje. Na adresu vládnych poslancov sa vyjadril, že sú to „nemé tváre“.

„Upozornil som predsedu národnej rady, že zakladá mimoriadne nebezpečný precedens do budúcnosti. Väčšina odmieta rokovať a prijať zodpovednosť za člena vlády, ktorý je podľa môjho názoru zločinec a nemá čo robiť na čele ministerstva vnútra,“ vyhlásil Fico.

Dali viacero návrhov

Smer-SD navrhoval odvolanie Mikulca v júni. Vtedy sa schôdza uskutočnila, ale ministra vnútra sa nepodarilo odvolať. Ďalší návrh Smeru prišiel v júli. Parlament nebol uznášaniaschopný, schôdza sa odložila na riadnu septembrovú schôdzu, ktorá sa začína 16. septembra.

Koncom augusta Smer-SD predložil ďalší návrh na odvolanie Mikulca, aj táto schôdza sa pre obštrukciu koalície odložila na riadnu septembrovú schôdzu. Teraz sa má mimoriadne rokovať opäť, na základe štvrtého návrhu Smeru-SD.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: minister vnútra SR, odvolanie z funkcie, referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec je „zločinec non plus ultra“, Fico sa po zmarení odvolávania vyhráža petíciou na zmenu ústavy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X