Mikulec: Slovensko je v súvislosti so situáciou na Ukrajine stále bezpečnou krajinou (video)

4.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko je aj v súvislosti s vojnovou situáciou na Ukrajine vrátane útoku na jadrovú elektráreň v Záporoží stále bezpečnou krajinou. Pod piatkovom zasadnutí Ústredného krízového štábu to skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Slovenské bezpečnostné zložky podľa ministra vnímajú veľmi citlivo každú udalosť, ktorá sa na Ukrajine udeje.

Prioritou je bezpečnosť Slovákov

Vynakladáme všetko úsilie na to, aby sme pomohli ľuďom z Ukrajiny, naša priorita je však naďalej to, aby sme zabezpečili bezpečnosť občanov SR,” povedal minister.

Všetky relevantné zložky majú rozdelenú svoju zodpovednosť a určené úlohy. „My, samozrejme, budeme informovať občanov SR, pokiaľ by sa situácia akokoľvek zmenila,” doplnil Mikulec.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Je potrebné pomôcť každému z Ukrajiny

Pokiaľ ide o ďalší prílev vojnových utečencov, minister sa vyjadril, že je potrebné pomôcť každému, kto príde z Ukrajiny.

„My musíme byť pripravení na to, aby sme aj v spolupráci s ostatnými krajinami dokázali pomôcť každému. A preto aj tá koordinácia na Európskej úrovni,” uviedol s tým, že na našej východnej hranici momentálne pôsobí 50 policajtov z Českej republiky. „Požiadali sme Frontex v týchto dňoch, aby nám pomohol s návratmi. A mnohé ďalšie ponuky prichádzajú,” uzavrel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec: Slovensko je v súvislosti so situáciou na Ukrajine stále bezpečnou krajinou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.