Milionár omylom zastrelil muža na smetisku, pomýlil si ho s medveďom

12.8.2021 (Webnoviny.sk) – Ruský milionár Igor Redkin spôsobil smrť 30-ročného muža, ktorého si pomýlil s medveďom. Ako uviedol spravodajský portál BBC, nešťastná udalosť sa stala na skládke odpadu v dedine Ozernovskij na polostrove Kamčatka, kde 55-ročný Redkin patrí k predstaviteľom regionálneho zákonodarného zboru.

Biznismen priznal, že chcel výstrelom vydesiť údajného medveďa, no neskôr sa dozvedel, že približne v rovnakom čase bol v tejto oblasti postrelený miestny obyvateľ, ktorý neskôr skonal v nemocnici. Redkin vyhlásil, že je pripravený akceptovať trest, ktorý určí súd. Podľa ruských médií strávi politik počas vyšetrovania dva mesiace v domácom väzení.

Na Kamčatke žije odhadom asi 20-tisíc medveďov, ktorí sa občas potulujú po osadách a hľadajú potravu. Redkin vlastní polovičný podiel v spoločnosti Vityaz-Aero, ktorej turistická helikoptéra sa vo štvrtok zrútila do Kurilského jazera na Kamčatke.

Viac k témam: medveď, streľba, tragická nehoda, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Milionár omylom zastrelil muža na smetisku, pomýlil si ho s medveďom © SITA Všetky práva vyhradené.