Minister Kamenický preberie po Kažimírovi aj miesto v rade guvernérov v štyroch bankách

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Výmena na poste ministra financií a zároveň na čele centrálnej banky povedie k ďalším rošádam v zastúpení Slovenska v medzinárodných finančných inštitúciách.

Exministra financií Petra Kažimíra nahradí pri zastupovaní v medzinárodných inštitúciách nový minister financií Ladislav Kamenický a Peter Kažimír, ako nový guvernér Národnej banky Slovenska, zase nahradí v ďalších inštitúciách odchádzajúceho šéfa centrálnej banky Jozefa Makúcha. Návrh na tieto zmeny v utorok schválil vládny kabinet.

Ladislav Kamenický tak bude po novom zastupovať Slovensko namiesto Petra Kažimíra v rade guvernérov Európskej banky pre obnovu a rozvoj, Európskej investičnej banky, Svetovej banky a Medzinárodnej investičnej banky.

Peter Kažimír zase Jozefa Makúcha nahradí v pozícii guvernéra Medzinárodného menového fondu a vo funkcii zástupcu guvernéra Európskej banky pre obnovu a rozvoj.

Viac k témam: minister financií SR, Ministerstvo financií SR, Národná banka Slovenska (NBS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Kamenický preberie po Kažimírovi aj miesto v rade guvernérov v štyroch bankách © SITA Všetky práva vyhradené.