Minister obrany Naď sa ospravedlnil Ukrajine za obliatu vlajku, hanbí sa za správanie opozície

8.2.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) sa ospravedlnil Ukrajine za to, že predstavitelia strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) obliali na rokovaní Národnej rady SR ukrajinskú vlajku.

Ako občan Slovenskej republiky sa za toto neospravedlniteľné gesto hanbím a ako predstaviteľ vlády SR sa spolu s kolegami staviam na odpor proti takémuto správaniu. Úprimne sa ospravedlňujem Ukrajine za gesto časti opozície, ktoré nemá v našej spoločnosti obdobu a miesto,“ uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) vykázal Andreja Medveckého a Petra Krupu (obaja ĽSNS) z rokovacej sály. Dôvodom bolo, že poslanci držiac slovenskú zástavu zablokovali rečnícky pult, navyše na sebe nemali nasadené respirátory. Medvecký oblial ukrajinskú vlajku, ktorú pred nimi držali koaliční poslanci Jana Bittó Cigániková a Miroslav Žiak (obaja SaS).

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister obrany Naď sa ospravedlnil Ukrajine za obliatu vlajku, hanbí sa za správanie opozície © SITA Všetky práva vyhradené.