Minister obrany Naď verí, že sa slovenským projektom podarí získať peniaze z Európskeho obranného fondu

10.2.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) verí, že sa slovenským projektom podarí získať finančné prostriedky z Európskeho obranného fondu (EDF).

Uviedol to po stretnutí s novým zástupcom Európskej komisie na Slovensku Vladimírom Šuchom, s ktorým sa rozprával o príprave subjektov na prihlásenie sa do výzvy pre získanie peňazí z EDF. Šéf rezortu obrany o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Naď za týmto účelom zriadili aj Výbor pre EDF pozostávajúci z expertov z radov Ministerstva obrany SR a Ozbrojených síl SR. Ten má za úlohu mapovať jednotlivé subjekty domáceho obranného priemyslu vrátane prioritných oblastí ich pôsobenia.

„Nepochybujem o tom, že na Slovensku máme kvalitných odborníkov schopných pripraviť konkurencieschopné projekty, čo potvrdzuje aj úspech viacerých spoločností v minuloročnej súťaži,“ napísal Naď.

Rozpočet Európskeho obranného fondu pre roky 2021 až 2027 je na úrovni 8 miliárd eur.

Viac k témam: EDF Európsky obranný fond
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister obrany Naď verí, že sa slovenským projektom podarí získať peniaze z Európskeho obranného fondu © SITA Všetky práva vyhradené.