Home Správy Slovensko Minister zahraničia Korčok sa stretne s odchádzajúcim bieloruským veľvyslancom

Minister zahraničia Korčok sa stretne s odchádzajúcim bieloruským veľvyslancom

23.8.2020 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok prijme v pondelok 24. augusta odchádzajúceho bieloruského veľvyslanca Igora Leščeňu.

Leščeňu prijal už aj Matovič

Ten rezignoval na svoj post po tom, ako vyjadril podporu protestujúcim Bielorusom po prezidentských voľbách, ktoré boli podľa viacerých pozorovateľov aj členov komisií zmanipulované.

Korčok tento týždeň označil rozhodnutie bieloruského veľvyslanca rezignovať za logický krok. Leščeňu v predchádzajúcich dňoch prijal tiež premiér Igor Matovič.

O rezignácii bieloruského veľvyslanca na Slovensku informoval bieloruský nezávislý spravodajský portál Tut.by.

Diplomat vraj prekročil rámec

„Je to logický krok, keďže ma za veľvyslanca menoval súčasný prezident a predpokladá sa, že musím nasledovať politiku, ktorú určuje. Ministerstvo zahraničných vecí sa domnieva, že občianske postavenie vyjadrené v mojom vyhlásení prekročilo tento rámec,“ uviedol diplomat.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)

Leščeňa pracuje pre bieloruské ministerstvo zahraničia od roku 1994. Od roku 2002 do roku 2006 bol asistentom bieloruského prezidenta pre zahranično-politické a zahranično-ekonomické záležitosti. Veľvyslancom na Slovensku je od roku 2016.

Viac k témam: protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister zahraničia Korčok sa stretne s odchádzajúcim bieloruským veľvyslancom © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version