Ministerstvo dopravy čoskoro spustí nový informačný systém, bude slúžiť pre ubytovanie utečencov z Ukrajiny

Ministerstvo dopravy a výstavby čoskoro spustí nový informačný systém pre ubytovanie utečencov z Ukrajiny.

Bude obsahovať a prideľovať ubytovacie kapacity v reálnom čase, informoval v stredu po rokovaní vlády rezortný štátny tajomník Jaroslav Kmeť (nom. Sme rodina).

Doležal bol poverený koordináciou 

„O tom asi budeme hovoriť neskôr, možno zajtra, možno pozajtra. Čo sa týka ubytovacích kapacít, ide najmä o kapacity, ktoré sú pod kontrolou štátu. Jednotliví ministri aj dostali úlohu sprevádzkovať a pripraviť ubytovacie kapacity tak, aby vlny utečencov, ktoré ešte len prídu, mali miesta k dispozícii,“ povedal Kmeť.

Vláda poverila ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (nom. Sme rodina) koordináciou činností pri sprostredkovaní ubytovania v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenska z dôvodu ozbrojeného konfliktu na Ukrajine. Na tento účel má bezodkladne zabezpečiť a prevádzkovať informačný systém.

Mapujú a manažujú

Dostali sme zoznam ubytovacích kapacít, obvolali a zaradili sme ich do pôvodného informačného systému pomocpreukrajinu.sk. Teraz sa snažíme ešte lepšie zmapovať a manažovať,“ uviedol Kmeť.

V pôvodnom systéme je asi 2 500 ponúk na ubytovanie v štátnych, hotelových aj súkromných zariadeniach. Minister dopravy bol podľa štátneho tajomníka aj v utorok na východnom Slovensku, pomáhal nastaviť procesy pre ubytovacie kapacity aj organizáciu dopravy.

Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo dopravy čoskoro spustí nový informačný systém, bude slúžiť pre ubytovanie utečencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.