Ministerstvo hospodárstva chce zaviesť semafor opatrení proti koronavírusu, inšpirovalo sa Amazonom

8.9.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR zvažuje prípravu tzv. inteligentného semafora preventívnych opatrení proti COVID-19 pre súkromný sektor. V centre jeho záujmu budú najmä veľké spoločnosti.

V tejto súvislosti navštívil štátny tajomník rezortu Ján Oravec logistické centrum Amazonu v Seredi, kde si pozrel postupy a opatrenia zavedené v súvislosti s pandémiou. Práve skúsenosti veľkých firiem v tejto oblasti môžu byť podľa ministerstva jednou z inšpirácií pre jeho ďalšie kroky v tejto oblasti.

“Všetci chceme, aby boli opatrenia účinné, ale bez toho, aby bola ekonomika odstavená. Koronavírus tu je a pravdepodobne istý čas ešte bude a mali by sme sa naučiť s ním žiť. Amazon je dobrým príkladom toho, že sa to dá,“ povedal Oravec.

Spoločnosť prijala viaceré bezpečnostné opatrenia. Ide hlavne o zabezpečenie sociálneho odstupu, pri vstupe do budovy sa meria teplota každému zamestnancovi, zvýšil sa počet prestávok a skupín zamestnancov a zdvojnásobil počet autobusových liniek dotovanej dopravy zamestnancov, aby sa autobusy naplnili len na 25 percent.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo hospodárstva chce zaviesť semafor opatrení proti koronavírusu, inšpirovalo sa Amazonom © SITA Všetky práva vyhradené.