Domov Správy Slovensko Ministerstvo spravodlivosti reaguje na Kaliňáka, oproti roku 2019 vyplatilo tretinové odmeny

Ministerstvo spravodlivosti reaguje na Kaliňáka, oproti roku 2019 vyplatilo tretinové odmeny

10.4.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) vlani vyplatilo zamestnancom v porovnaní s rokom 2019 tretinové odmeny. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla. MS SR tak reagovalo na tlačovú konferenciu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) z 1. apríla.

Odmeny v priemernej výške 600 eur

Podpredseda strany Erik Kaliňák vtedy tvrdil, že ministerstvá svojim hovorcom vyplatili na vianočných či koncoročných odmenách 7 až 9-tisíc eur. Rezorty preto vyzval, aby informácie potvrdili, alebo popreli.

Zároveň uviedol, že podľa jeho informácií so sebou noví ministri priniesli „vlnu nových zamestnancov, ktorí v jednotlivých rezortoch pracujú na dohodu“. Majú mať pritom „absurdne veľké platy aj odmeny“, pričom sa na nich nevzťahuje limit na počet pracovníkov, tabuľkové platy ani povinnosť informovať o ich platoch v rámci infozákona.

Bubla pre agentúru SITA uviedol, že vianočné odmeny sa týkali celkovo 338 zamestnancov rezortu, pričom priemerná výška odmien bola niečo vyše 600 eur. V roku 2019 bola 392 zamestnancov vyplatená odmena vo výške viac než 1 700 eur.

Menej dohôd ako v minulosti

V roku 2021 je uzatvorených 73 dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru s priemernou hodinovou odmenou 22,36 eura. Pre porovnanie, v roku 2019 bolo uzatvorených 208 dohôd a v roku 2018 bolo uzatvorených 269 dohôd,“ povedal Bubla.

Informácie o vysokých odmenách pre hovorcov ministerstiev či zneužívaní zamestnávania na dohodu okrem MS SR popreli aj rezorty vnútra, školstva, práce či zahraničných vecí.

Viac k témam: odmeny
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spravodlivosti reaguje na Kaliňáka, oproti roku 2019 vyplatilo tretinové odmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version