Domov Správy Slovensko Ministerstvo vnútra minulo na muníciu pre policajtov viac než milión eur

Ministerstvo vnútra minulo na muníciu pre policajtov viac než milión eur

17.7.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra uzavrelo kúpnu zmluvu na zabezpečenie ôsmich miliónov kusov nábojov kalibru 9×19 milimetrov Luger pre potreby polície.

Ako vyplýva zo zmluvy zverejnenej na Centrálnom registri zmlúv, náklady na zabezpečenie munície predstavujú 1 178 880 eur aj s DPH. Náboje do ručných zbraní má rezortu do konca novembra dodať spoločnosť ERIK JV s.r.o.

Ministerstvo tiež pre potreby polície kúpilo aj tri ťažké pyrotechnické obleky v celkovej hodnote 320 400 eur aj s DPH. Dodať ich má do konca roka spoločnosť PYRA, spol. s.r.o.

Ťažký pyrotechnický ochranný oblek je základným ochranným pracovným prostriedkom zasahujúceho pyrotechnika pri prezeraní podozrivých predmetov a miest, ktoré môžu obsahovať výbušniny, muníciu, výbušné predmety alebo výbušné systémy,“ uviedlo ministerstvo. Dodalo, že zakúpené obleky znižujú možné riziko ohrozenia života a zdravia zasahujúceho pyrotechnika

Viac k témam: munícia, pyrotechnik, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra minulo na muníciu pre policajtov viac než milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version