Ministerstvo vnútra sa v minulom roku zapojilo do vyše 150 projektov podporených z eurofondov

0
Ministerstvo vnútra sa v minulom roku zapojilo do vyše 150 projektov podporených z eurofondov

9.4.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR (MV SR) sa v roku 2020 angažovalo v 166 projektových aktivitách, ktoré využili alebo sa uchádzali o podporu zo štrukturálnych fondov Európskej únie (EÚ), programov Európskej komisie a programu bilaterálnej spolupráce – Nórskeho finančného mechanizmu.

Ako ďalej rezort informoval v tlačovej správe, celková výška finančných prostriedkov, alokovaná na ukončené a prebiehajúce projekty, predstavuje sumu viac ako 520 miliónov eur, z čoho spolufinancovanie zo strany MV SR tvorí viac ako desať miliónov eur.

Ministerstvo v minulom roku čerpalo granty z programov zahraničnej pomoci v sume viac ako 30 miliónov eur. „S ich podporou MV SR realizovalo významné verejno-prospešné a v mnohých prípadoch i finančne náročné projekty, ktorých uskutočnenie bez získania zdrojov zahraničnej pomoci by znamenalo zvýšené nároky na rozpočet ministerstva,“ informoval rezort.

Dodal, že podporené projekty prispeli najmä k elektronizácii a modernizácii infraštruktúry verejnej správy, modernizácii a zlepšení služieb bezpečnosti a záchranných zložiek, prevencií rizík, k rozvoju ľudských zdrojov, ale aj k riešeniu nepriaznivých situácií súvisiacich s ochorením COVID-19.

Viac k témam: čerpanie eurofondov, eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra sa v minulom roku zapojilo do vyše 150 projektov podporených z eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu