Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie, na zabezpečenie mobilnej komunikácie chce minúť osem milión eur

14.3.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie internej mobilnej komunikácie pre svoje zložky. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie predmetnej služby odhadujú na 8 602 877 eur bez DPH.

„Predmetom zákazky je zriadenie a poskytovanie komplexnej, bezpečnej, efektívnej a ekonomicky výhodnej elektronickej komunikačnej služby (hlasové volania, SMS, MMS, internetové pripojenie v mobilných komunikačných zariadeniach) prostredníctvom jednotnej virtuálnej privátnej siete (VPS) pre účastníkov Ministerstva vnútra SR,“ uviedol rezort.

Jednou zo stanovených podmienok ministerstva napríklad je, aby dostatočný signál pokrytia potrebný pre komunikáciu bol zabezpečený aj na hraničných priechodoch. Ďalšou z podmienok je, aby na na vybraných SIM kartách rezortu bolo umožnené šifrovanie hovoru. „Dátové fondy VPS nesmú opustiť územie SR,“ zdôraznilo ministerstvo.

Záujemcovia o zabezpečenie komunikácie môžu ministerstvu predkladať ponuky do deviateho apríla. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: interná komunikácia, mobil, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie, na zabezpečenie mobilnej komunikácie chce minúť osem milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.