Ministerstvo zdravotníctva navrhuje zaviesť lokálny núdzový stav, niektoré regióny sú na tom zle

0
Ministerstvo zdravotníctva navrhuje zaviesť lokálny núdzový stav, niektoré regióny sú na tom zle

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zdravotníctva na mimoriadnom rokovaní Ústredného krízového štábu v piatok večer navrhlo zvolať a zaviesť núdzový lokálny stav pre veľmi vážnu situáciu v niektorých regiónoch v súvislosti s epidemiologickou situáciou.

Zasadnutie krízového štábu prerušili a malo by pokračovať budúci týždeň.

Ako informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, epidemiologická situácia na Slovensku je veľmi vážna, počet infikovaných rastie, rastie aj počet pacientov s COVID19 v nemocniciach.

„Musíme už realizovať aj viaceré prevozy a prispôsobovať kapacity nemocníc infikovaným. Z toho dôvodu sme chceli informovať kolegov z Ústredného krízového štábu o aktuálnej situácii a zároveň sme ich informovali aj o záveroch z konzília odborníkov, ktorí prijali relatívne striktné body na to, aby sa prijali do praxe a ich cieľom je ochrániť zdravie a životy ľudí,“ uviedla Eliášová.

Tieto body si vyžadujú ešte ďalšie technické a legislatívne riešenia, pracovníci vo viacerých rezortoch budú cez víkend a budúci týždeň pracovať na ich riešeniach, aby v prípade schválenia vládou mohli byť následne zavedené do praxe.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zdravotníctva navrhuje zaviesť lokálny núdzový stav, niektoré regióny sú na tom zle © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu