Mintál bol z diania v MŠK Žilina šokovaný a dúfa, že sa túto futbalovú značku podarí zachrániť

0
Mintál bol z diania v MŠK Žilina šokovaný a dúfa, že sa túto futbalovú značku podarí zachrániť

1.4.2020 (Webnoviny.sk) – Správa o vstupe slovenského futbalového klubu MŠK Žilina do likvidácie zapôsobila na niekdajšieho hráča „šošonov“ Mareka Mintála ako facka. Pravdepodobne najslávnejší odchovanec novodobej histórie „žlto-zelených“ hrával v žilinskom A-tíme v rokoch 1996-2003.

Zažiaril aj medzi elitou

Na Slovensku sa stal dvojnásobným ligovým šampiónom (2001/2002 a 2002/2003), v oboch týchto sezónach sa stal kráľom strelcov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Dozvedel som sa to v pondelok a bol som šokovaný,“ vyhlásil 42-ročný Mintál podľa webu nordbayern.de. Bývalý slovenský reprezentant momentálne trénersky pôsobí v nemeckom 1. FC Norimberg, v ktorom zažil úspešné časy aj ako hráč.

V bavorskom klube sa mu darilo aj strelecky, dvakrát bol najlepším strelcom II. bundesligy a v edícii 2004/2005 kraľoval kanonierom aj medzi nemeckou elitou.

Symbol napredovania

Nasúkal vtedy 24 gólov a nechal za sebou také esá ako Roy Makaay, Dimitar Berbatov, Miroslav Klose či Jan Koller.

Napriek nepríjemnej situácii vyvolanej pandémiou koronavírusu Mintál dúfa, že sa pod Dubňom podarí zachrániť značku, ktorá bola od vzniku samostatnej SR symbolom futbalového napredovania a systematickej práce.

„Neviem si predstaviť, že by to teraz úplne skončilo. Musíme počkať a uvidíme,“ doplnil Marek Mintál.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Mintál bol z diania v MŠK Žilina šokovaný a dúfa, že sa túto futbalovú značku podarí zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu