Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Mladí podľa prieskumu nedôverujú inštitúciám štátu

Zdieľať

Je dôležité, aby mladí sledovali politické dianie, lebo politici robia zmeny, ktoré majú priamy dopad aj na ich život. Či už ide o otázky kvality ich života, životného prostredia, rozvoja miesta kde žijú a mnohé iné.

Pre agentúru SITA to uviedla výskumná pracovníčka Rady mládeže Slovenska (RMS) Veronika Fishbone Vlčková.

„Ak sledujú politické dianie pravidelne, ľahšie sa v ňom vedia orientovať a lepšie sa vedia rozhodnúť o tom, koho voliť, aby ich reprezentoval. A v konečnom dôsledku vedia lepšie vyvodiť zodpovednosť voči tým, ktorí ich zastupujú, či už je to v najbližších voľbách, alebo prostredníctvom petície, bojkotom, alebo účasťou na proteste,“ dodala.

Až 82 percent mladých má pocit, že nič neovplyvnia

Z výskumov RMS vyplýva, že medzi mladými ľuďmi prevláda pocit, že nie je v ich silách ovplyvniť, čo sa v spoločnosti a krajine deje.

„Štyria z desiatich mladých si myslia, že nemajú žiaden vplyv na fungovanie štátu a inštitúcií. Až 82 percent mladých si myslí, že sa o nich politici nezaujímajú,”hovorí pracovníčka RMS.

Prečítajte si článok o tom, či sa mladí ľudia zaujímajú o politické dianie

A 85 percent nedôveruje politickým stranám

“Alarmujúca je nízka dôvera mladých ľudí voči inštitúciám štátu – 85 percent mladých nedôveruje politickým stranám, 79 percent nedôveruje Národnej rade SR, 82 percent nedôveruje vláde a 67 percent nedôveruje súdom. Všetky tieto faktory ovplyvňujú to, ako sa mladí v našej krajine cítia, či sa zapájajú do verejného diania a prečo niektorí, hlavne mladí, odchádzajú,“ ozrejmila pre agentúru SITA Fishbone Vlčková.

Rada mládeže Slovenska združuje mimovládne organizácie, ktoré sa venujú deťom a mládeži. Tiež obhajuje záujmy mladých ľudí voči politikom, štátnej správe a verejnosti.

Zdroj: Webnoviny.sk – Mladí podľa prieskumu nedôverujú inštitúciám štátu a časť z nich si myslí, že nič neovplyvní © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár