Mladík podozrivý z piatkového útoku v blízkosti Charlie Hebdo sa k činu priznal

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Muž podozrivý z piatkového útoku sekáčom na mäso v Paríži neďaleko bývalej redakcie satirického magazínu Charlie Hebdo, na ktorý v roku 2015 zaútočili ozbrojenci, sa priznal k spáchaniu tohto činu.

Osemnásťročný mladík narodený v Pakistane podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu “prevezme zodpovednosť za svoje konanie, ktorého sa dopustil v súvislosti s opätovným publikovaním karikatúr” proroka Mohameda v spomenutom periodiku Charlie Hebdo.

Francúzsky minister vnútra Gerald Darmanin označil útok, pri ktorom dve osoby utrpeli zranenia, ako “akt islamistického terorizmu”. “Týmto spôsobom fungujú islamistickí teroristi. Toto je ďalší krvavý útok na našu krajinu,” uviedol Darmanin pre televíznu stanicu France 2.

Protiteroristická polícia v Paríži zadržala dovedna sedem ľudí, jedného neskôr prepustili. Päť z nich bolo zadržaných v dome hlavného podozrivého na parížskom predmestí Pantin. Podozrivý muž pricestoval do Francúzska pred tromi rokmi z Pakistanu ako maloletý a bez sprievodu. Podľa ministra jeho totožnosť stále preverujú.

Viac k témam: ozbrojený útok, podozrivý, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík podozrivý z piatkového útoku v blízkosti Charlie Hebdo sa k činu priznal © SITA Všetky práva vyhradené.