Mladík zranený na protestoch v Bratislave nebol náhodným okoloidúcim

18.11.2020 (Webnoviny.sk) – Informácie o tom, že mladík, ktorý počas utorňajších protestov utrpel tržné poranenia hlavy, bol náhodným okoloidúcim, na zhromaždení sa nezúčastňoval a len si chcel urobiť fotografiu, nie sú pravdivé. Policajný zbor (PZ) disponuje fotografiami a videami, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia.

Polícia nie je na protestoch proaktívna

Ako uviedla polícia na sociálnej sieti, napriek tomu riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka s cieľom jasného vysvetlenia o spôsobe a dôvodnosti reakcie prítomných policajtov voči „agresívnemu davu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest proti vláde Igora Matoviča pred Úradom vlády

„Policajný zbor nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia, pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovaniu života, zdravia a majetku. Dôkazom tohto tvrdenia je viacero verejných zhromaždení za posledné roky, ktoré boli nekonfliktné a bez agresívnych prejavov účastníkov,“ zdôraznila polícia.

Agresivita skupín so sebou niesla riziko

Ako ďalej priblížila, Policajný zbor varoval včas, verejne a opakovane účastníkov plánovaného zhromaždenia, že disponujú informáciami o pripravovanej účasti agresívnych skupín a jednotlivcov.

„Existoval reálny predpoklad, že ich útočné sklony voči prítomným policajtom sa budú opakovať. Každý účastník utorňajšieho zhromaždenia si tak musel uvedomiť, že kvôli agresivite skupín a jednotlivcov bude hroziť riziko aj slušným občanom,“ napísala polícia a dodala, že bolo na každého zvážení a zodpovednosti či na zhromaždenie príde.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík zranený na protestoch v Bratislave nebol náhodným okoloidúcim © SITA Všetky práva vyhradené.