Domov Správy Slovensko Mladistvý Róbert zneužil päťročné dievčatko, usvedčili ho výpovede matky aj video z...

Mladistvý Róbert zneužil päťročné dievčatko, usvedčili ho výpovede matky aj video z mobilu

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Trest dva roky odňatia slobody podmienečne za sexuálne násilie voči päťročnému dievčatku.Tento trest potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre mladistvého 16-ročného Róberta B. z Hostíc v okrese Rimavská Sobota.

Usvedčili ho výpovede matky

Nezákonné počínanie Róberta sa udialo v marci minulého roku v byte dievčaťa. Róbert mu dal farbičky, aby si kreslilo pri stolíku.

Potom k dievčatku pristúpil zozadu, stiahol jemu i sebe nohavice a svoj pohlavný orgán šúchal o obnaženú časť dievčaťa najprv zozadu a potom spredu. Celé to trvalo asi pol hodinu. Konanie chlapca zaznamenala cez telefón matka, ktorej dievčatko so sestrou spomenulo, čo s nimi Róbert robil.

Na pojednávaní pred senátom Okresného súdu v Rimavskej Sobote Róbert povedal, že sa nepamätá, čo sa stalo. Usvedčili ho výpovede matky, dievčaťa, ale najmä videozáznam z mobilného telefónu. Ten matka nastavila pred odchodom z domu.

Krajský senát odvolaniu nevyhovel

Súd chlapcovi za zločin sexuálneho násilia voči bezbrannej osobe uložil trest dva roky odňatia slobody s podmienečným odkladom na tri roky. Pretože znalec Róberta označil za sexuálne nezrelého, čo ovplyvnilo jeho ovládacie a rozpoznávacie schopnosti, súd nariadil jeho sexuologické liečenie ústavnou formou.

Voči rozsudku sa odvolal Róbertov obhajca s návrhom prekvalifikovať konanie klienta na sexuálne zneužívanie. Tým by sa Róbert mohol posudzovať miernejšie, prípadne vzhľadom na vek by mohlo byť trestné stíhanie zastavené.

Krajský senát však odvolaniu nevyhovel a prvostupňový verdikt potvrdil. Obžalovaný sa na odvolacom konaní ospravedlnil.

Viac k témam: sexuálne zneužitie, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladistvý Róbert zneužil päťročné dievčatko, usvedčili ho výpovede matky aj video z mobilu © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version