Mladý jazdec Dupasquier zraneniam z okruhu v talianskom Mugelle podľahol

0

30.5.2021 (Webnoviny.sk) – Smutná správa v nedeľu predpoludním zasiahla svet motošportu, vo veku 19 rokov totiž švajčiarsky motocyklista Jason Dupasquier podľahol vážnym zraneniam, ktoré utrpel v sobotňajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Talianska v kategórii Moto3. Nešťastie sa stalo na okruhu v Mugelle, mladík zomrel v nedeľu v nemocnici vo Florencii.

„Napriek enormnej snahe lekárov zástupcovia nemocnice oznámili, že Dupasquier, bohužiaľ, podľahol svojim zraneniam,“ informuje oficiálny web seriálu MotoGP, ktorého súčasťou sú aj preteky kategórie Moto3.

Dupasquier počas spomenutej kvalifikácie spadol v zákrute „Arrabbiata 2“, pričom do neho vrazil jeho vlastný stroj a vzápätí aj ďalší dvaja jazdci – Ajumu Sasaki a Jeremy Alcoba. Kým Japonec a Španiel z incidentu vyviazli bez vážnejších zranení, Švajčiara museli letecky transportovať do nemocnice. A tam svoj boj o život prehral.

Jason Dupasquier do seriálu Moto3 vstúpil v roku 2020, vlani absolvoval spolu 15 pretekov. V aktuálnom ročníku sa v španielskom Jereze dostal na 7. priečku, no šieste podujatie sezóny sa mu stalo osudným.

Viac k témam: Moto3, nehoda motocyklu, úmrtie, Velka cena Talianska
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý jazdec Dupasquier zraneniam z okruhu v talianskom Mugelle podľahol © SITA Všetky práva vyhradené.