Môže za kolaps dánskeho futbalistu vakcína proti COVID-19? Ani nebol očkovaný, vyvracia hoax polícia

13.6.2021 (Webnoviny.sk) – Dánskemu futbalistovi Christianovi Eriksenovi nezlyhalo srdce počas zápasu Dánsko – Fínsko v sobotu 12. júna pre očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Ako na sociálnej sieti uvádza Polícia SR v statuse Hoaxy a podvody, podľa Giuseppe Marotta, riaditeľa talianskeho futbalového klubu Inter Miláno, kde Eriksen pôsobí, futbalista nebol očkovaný proti COVID-19 a ani toto ochorenie neprekonal. Povedal to v rozhovore pre taliansky Rai sport.

Vakcíny prešli prísnou kontrolou

Polícia ozrejmila, že vakcíny proti COVID-19 prešli prísnymi mechanizmami kontroly Európskej liekovej agentúry (EMA) a ich benefity extrémne vysoko prevyšujú riziká.

Ľuďom, ktorých zaujíma bezpečnosť vakcín a ich zloženie, odporúča nájsť kompletné informácie na stránke Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

Dánsky stredopoliar skolaboval v závere prvého polčasu priamo na hracej ploche počas zápasu medzi domácimi Dánmi a Fínmi v rámci Majstrovstiev Európy vo futbale. Po Eriksenovom skolabovaní nasledovalo jeho oživovanie na trávniku.

Zápas pokračoval neskôr

Po čase sa Eriksena podarilo záchranárom prebrať, nasledoval transport do nemocnice. Duel bol na dlhé desiatky minút prerušený, hráči boli v šatniach.

Keď z kodanskej nemocnice prišlo uistenie, že stav dánskeho reprezentanta je stabilizovaný, zápas po takmer dvojhodinovej pauze pokračoval.

Viac k témam: COVID-19, dezinformácia, hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Môže za kolaps dánskeho futbalistu vakcína proti COVID-19? Ani nebol očkovaný, vyvracia hoax polícia © SITA Všetky práva vyhradené.