MS v hokeji 2019 na Slovensku prinesú zaujímavé novinky, zmení sa spôsob hry vo vyraďovacej časti

KOŠICE / BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Už na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v hokeji na Slovensku (10.- 26. 5.) bude platiť nové pravidlo, ktoré sa týka tímov, ktoré postúpili do semifinále .

Podľa neho v tejto fáze turnaja nastúpia proti sebe najvyššie a najnižšie nasadený tím podľa poradia v základných skupinách spomedzi tých, ktoré zostali v hre.

Poruší sa klasický “pavúk”

Znamená to, že ak vo štvrťfinále siedmy tím vyradí turnajovú dvojku, stretne sa v semifinále s najvyššie nasadeným tímom a nie nižšie nasadeným.

Poruší sa tým klasický “pavúk” vyraďovacej časti turnaja. Túto novinku si odsúhlasili všetci šestnásti účastníci šampionátu na Slovensku na tzv. direktoriáte pred začiatkom MS 2019.

Semifinálové dvojice utvoria na základe viacerých kritérií diania v základných skupinách: prvým bude celkové poradie v skupine, ďalej počet získaných bodov, rozdiel v počte gólov, vyšší počet strelených gólov a napokon posledným kritériom pri rovnosti predchádzajúcich štyroch bude vyššie rebríčkové postavenie pri vstupe do turnaja MS 2019. V takom prípade rebríčkovo najvyššie postavený bude hrať s najnižšie postaveným pred turnajom, resp. druhý s tretím.

Zmena v predĺžení

Ďalšou schválenou novinkou je 20-minútové predĺženie s tzv. rýchlou smrťou v podobe gólu pri hráčskom formáte troch proti trom.

Ak sa nerozhodne v prvom takomto predĺžení, na rad príde ďalšie a nie samostatné nájazdy ako to bolo doteraz. Švédi sa takto v roku 2017 stali majstrami sveta, keď zdolali Kanaďanov 2:1 až po nájazdoch, keďže predĺženie neprinieslo rozuzlenie.

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – MS v hokeji 2019 na Slovensku prinesú zaujímavé novinky, zmení sa spôsob hry vo vyraďovacej časti © SITA Všetky práva vyhradené.