Muž cez internet ponúkal elektroniku, kupujúci dostali polámané tablety aj mikroténové sáčky

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil z pokračujúceho zločinu podvodu 41-ročného muža z Fiľakova. Predával poškodený tovar a peniaze poškodeným nevrátil.

Posielal poškodený tovar

Ako agentúru SITA ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvinený od júna 2017 do marca 2018 prostredníctvom internetového portálu ponúkal na predaj mobilné telefóny a tablet, ktoré kupujúcim posielal poštou ako zásielky na dobierku.

Namiesto dohodnutého tovaru poslal kupujúcim poškodený a nekompletný tovar, napríklad mobil, ktorý mal rozbitý displej, nemal baterku, nedal sa zapnúť, polámaný tablet, alebo si v balíku našli mikroténové sáčky, špongie, papiere a podobne. Na urgencie kupujúcich o dodanie objednaného tovaru nereagoval, tovar im nedodal a ani peniaze nevrátil,” uviedla hovorkyňa. Na inzerát reagovali ľudia z rôznych častí Slovenska (Trebišov, Spišská Nová Ves, Ružomberok, Rožňava, Levoča a Šahy).

Hrozí mu 10 rokov vo väzení

Šiestim poškodených osobám takýmto konaním 41-ročný muž spôsobil celkovú škodu 519 eur. Prípad je v štádiu vyšetrovania a nie je vylúčené, že poškodených je viac.

Obvinený bol v minulosti už viackrát súdne trestaný za rôznu trestnú činnosť a za takéto závažné konanie môže byť potrestaný odňatím slobody na tri až desať rokov, podotkla Faltániová.

Viac k témam: elektronika, podvodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž cez internet ponúkal elektroniku, kupujúci dostali polámané tablety aj mikroténové sáčky © SITA Všetky práva vyhradené.