Muž obvinený z útoku v Christchurchi poprel obvinenia z terorizmu aj vrážd

CHRISTCHURCH 14. júna (WebNoviny.sk) – Austrálčan obvinený z 51 vrážd v mešitách v novozélandskom meste Christchurch v piatok prostredníctvom svojho právneho zástupcu poprel obvinenia z terorizmu, vrážd aj pokusov o vraždu.

Prejavil iba málo emócií

Súdna sieň bola plná pozostalých po obetiach masakry. Samotný obžalovaný Brenton Harrison Tarrant sa zúčastnil na pojednávaní len prostredníctvom telemostu z väznice s najvyšším stupňom stráženia v meste Auckland.

Za seba nechal hovoriť svojho obhajcu a v reakcii na jeho slová sa viackrát uškrnul. Celkovo prejavil iba málo emócií.

Časť útoku vysielal naživo

Dvadsaťosemročný Tarrant sa pred súdom zodpovedá z masakry z 15. marca, pri ktorej prišlo o život 51 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

Časť útoku vysielal naživo prostredníctvom sociálnej siete a svoje motivácie prezentoval v 74-stranovom manifeste. V tejto súvislosti čelí obvineniam z terorizmu, 51 vrážd a 40 pokusov o vraždu.

Posudok jeho duševného zdravia ukázal, že môže absolvovať proces. Sudca Cameron Mander stanovil jeho začiatok na 4. mája budúceho roka.

Viac k témam: Christchurch, terorizmus, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž obvinený z útoku v Christchurchi poprel obvinenia z terorizmu aj vrážd © SITA Všetky práva vyhradené.