Muž sa pokúsil zavraždiť dôchodkyňu, počas spánku ju do hlavy udrel petangovou guľou

9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Muž sa v Bratislave pokúsil zavraždiť dôchodkyňu petangovou guľou, hrozí mu doživotný trest. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, 47-ročnému Michalovi z Bratislavy vzniesol vyšetrovateľ Policajnému zboru obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Obvinený muž podľa polície v pondelok 7. júna v byte v bratislavskej Rači pristúpil k posteli, kde spala 69-ročná žena a s petangovou guľou ju udrel do spánkovej oblasti hlavy, pričom sa chcel opätovne pokúsiť o ďalší úder guľou, uviedla polícia. Keďže sa žena zobudila, muž v útoku nepokračoval.

Na miesto privolali policajtov Pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorí Michala zdržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Tam čaká na rozhodnutie sudcu o vzatí do väzby. Žena utrpela okrem psychickej traumy aj zranenia, ktoré si vyžiadali jej prevoz do nemocnice.

Viac k témam: pokus o vraždu
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž sa pokúsil zavraždiť dôchodkyňu, počas spánku ju do hlavy udrel petangovou guľou © SITA Všetky práva vyhradené.