Muž spájaný so smrťou Ernesta Valka sa opäť postaví pred súd, ale v inej veci

28.1.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici 28. februára hlavné pojednávanie s Jozefom R., ktorý čelí obžalobe pre zločin úkladnej vraždy spáchanej pre osobitný motív ako aj pre nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.

Jozef R. figuruje ako obvinený aj v kauze vraždy prominentného právnika Ernesta Valka, tou sa však má zaoberať Okresný súd Bratislava I.

ŠTS už raz obžalobu odmietol

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Jozef R., ktorý si momentálne odpykáva trest za ozbrojenú lúpež, v roku 2014 zavraždil Antona Hupku. Ten sa s obžalovaným údajne podieľal na trestnej činnosti, pričom Jozef R. sa bál vyzradenia z jeho strany.

ŠTS už pritom raz obžalobu v tomto prípade odmietol s tým, že prokurátor dostatočne nepreukázal, že by išlo o úkladnú vraždu a vecou sa má zaoberať iný súd. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry však proti rozhodnutiu podal sťažnosť na Najvyšší súd SR.

Súd stále nevytýčil pojednávanie

V kauze vraždy advokáta Valka z roku 2010 bola obžaloba na Okresný súd Bratislava I podaná v máji 2020. Súd však pre vyťaženosť zákonného sudcu doteraz vo veci nevytýčil pojednávanie.

Druhý obvinený v tomto prípade Jaroslav Klinka uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste, ktorú začiatkom roka 2020 schváli Okresný súd v Pezinku.

Viac k témam: Dohoda o vine a treste, Obžaloba, Okresný súd Bratislava I, Ozbrojená lúpež, Úkladná vražda, Vražda Ernesta Valka
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž spájaný so smrťou Ernesta Valka sa opäť postaví pred súd, ale v inej veci © SITA Všetky práva vyhradené.