Muža z Kapušian prebudili zo spánku podozrivé zvuky, trojicu zlodejov vyrušil pri krádeži

0
Muža z Kapušian prebudili zo spánku podozrivé zvuky, trojicu zlodejov vyrušil pri krádeži

2.9.2020 (Webnoviny.sk) – Trestnému stíhaniu pre prečin porušovania domovej slobody a pre prečin krádeže čelí trojica mužov, ktorí v noci 31. augusta v Kapušanoch (okres Prešov) kradli v dome 67-ročného muža, ktorý v tom čase v dome spal.

Muža prebudili podozrivé zvuky

Ako uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, majiteľa domu zo spánku prebudili podozrivé zvuky.

„Zdalo sa mu, že niekto cudzí je v dome a preto začal kričať. Jeho podozrenie sa potvrdilo a páchatelia následne utiekli. Majiteľ dom prezrel a zistil, že má poškodené okno a chýba mu kalové čerpadlo,“ uviedla hovorkyňa. Majiteľ celkovú škodu vyčíslil na 480-eur.

Polícia páchateľov zadržala

Polícia mužov podozrivých zo spáchanie týchto skutkov krátko po čine vypátrala. Išlo o 29-ročného muža z Hanušoviec nad Topľou a dvoch mužov z Kapušian vo veku 21 a 23 rokov.

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre prečin porušovania domovej slobody a pre prečin krádeže. Obvinení sú umiestnení v cele policajného zaistenia a bol na nich spracovaný podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny hrozí trojici trest odňatia slobody až na päť rokov.

Viac k témam: krádež, zlodeji
Zdroj: Webnoviny.sk – Muža z Kapušian prebudili zo spánku podozrivé zvuky, trojicu zlodejov vyrušil pri krádeži © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu