Začalo sa celoplošné testovanie, už od siedmej sa tvoria kolóny!

Na víkendové celoplošné testovanie je zabezpečených približne 72 percent kompletných tímov. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Domnieva sa, že ak získajú ďalších okolo 800 zdravotníkov z takzvanej skupiny A, teda tých, ktorí môžu odoberať vzorky, budú schopní „zabezpečiť funkčnosť odberových miest na vysokom percente“.

Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

„Za Ozbrojené sily SR môžem povedať, že sme pripravení. Materiál rozvážame, postupne testujeme členov odberových tímov, komunikujeme so samosprávami, chystáme odberové miestnosti,“ uviedol šéf rezortu obrany a doplnil, že okrem zdravotníkov z Rakúska by s plošným testovaním malo pomôcť aj 200 zdravotníkov z Maďarska.

Kde na Slovensku majú problémy s nedostatkom zdravotníkov na testovanie?

Celoplošné testovanie sa už začalo

  • odberné miesta sú otvorené od siedmej, posledný odber je naplánovaný na 21:30 hod.

Na viacerých mobilných odberných miestach sa v Bratislave začali tvoriť kolóny. Zelená vlna RTVS informovala o kolóne na Botanickej smerom z Karlovej Vsi k Mostu Lafranconi.

Doprava je spomalená aj pri vjazde do Mlynskej doliny, v Petržalke na Panónskej ceste a smerom k odberovým miestam pri obchodnom centre Danubia.

Kolóny sa tvoria na Bajkalskej, Zahradníckej či pri parkovisku vedľa trhoviska na Miletičovej. Zdržanie hlásia dopravné aplikácie aj na Vrakunskej ulici.

Mestské časti obyvateľom odporúčajú, aby sledovali ich webové stránky a sociálne siete, kde budú o situácii na odberných miestach priebežne informovať.

Aj na ostatných odberových miestach sa už začali tvoriť rady ešte pred siedmou hodinou ráno. Reálne sa však začína testovať neskôr, lebo najprv sa testujú zdravotníci a pomocný personál. Čakacia doba sa pohybuje od 1 do 3 hodín.

Čo v prípade pozitívneho testu?

V prípade pozitívneho testu musia ísť ľuďia do 10 dňovej karantény. Nemôžu ísť do práce, banky či na poštu.

Tí, ktorí budú mať potvrdenie o negatívnom výsledku, budú môcť od pondelka podľa Matoviča žiť relatívne slobodne.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na celoplošné testovanie je pripravených vyše 70 percent tímov, tvrdí minister Naď © SITA Všetky práva vyhradené.