Na deti v Starom Meste dohliadajú počas rannej špičky policajti, kontrolujú aj školské dvory

BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Na deti počas rannej špičky na priechodoch v blízkosti základných škôl v mestskej časti Staré Mesto dohliada bratislavská mestská polícia.

Ide o spoločný projekt Starého Mesta a Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy, ktorá okrem monitorovania priechodov pre chodcov plánuje tiež vzdelávať žiakov základných škôl a škôlkárov. Informoval o tom hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Rodičia sa nemusia o deti báť

Projekt spustili minulý týždeň, keď mestskí policajti dohliadali pri Základnej škole Matky Alexie na Palackého ulici. Tento týždeň hliadka zabezpečuje priechody pri základnej škole na Hlbokej ceste a neskôr pribudnú aj školy na uliciach Mudroňova a Dubová.

„Z vlastných skúseností viem, že najmä ráno vznikajú pri školách kolízne situácie. Napríklad naša škola je pri ministerstve zahraničných vecí, kde je v ranných hodinách dosť hustá premávka. Takto nemusia byť rodičia v strese, ak ich deti chodia do školy samé,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Kontrola školských dvorov

Súčasťou spolupráce mestskej polície a základných škôl je aj kontrola školských dvorov, aby zabránili nežiaducim návštevám, nakoľko dvory sú ľahko prístupné.

Z vedenia školy nám môžu zavolať aj v prípade, ak nájdu v areáli alkoholové fľaše, prípadne striekačky. Situáciu preveríme a naše zistenia posunieme kompetentným orgánom,“ uviedol veliteľ mestskej polície v Starom Meste Jozef Hitka.

Mestská polícia v spolupráci so Starým Mestom taktiež zavádza večerné obchôdzky v Medickej záhrade. Hliadka skontroluje, či niekto v záhrade neostal a potom záhradu zamknú.

Viac k témam: Polícia SR, slovenská základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – Na deti v Starom Meste dohliadajú počas rannej špičky policajti, kontrolujú aj školské dvory © SITA Všetky práva vyhradené.