Domov Správy Slovensko Na Globsec Tatra Summit sa dostanú len plne zaočkovaní, lídri budú riešiť...

Na Globsec Tatra Summit sa dostanú len plne zaočkovaní, lídri budú riešiť pokrízovú obnovu sveta

8.10.2021 (Webnoviny.sk) – Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách sa v piatok 8. októbra stretnú ekonomickí a politickí lídri, popoludní sa tam začne 10. ročník konferencie Tatra Summit. Tohtoročné témy odzrkadľujú dianie vo svete a Európe, hlavnou z nich je ale ekonomická obnova sveta v čase krízy.

Účastníci cestujú na stretnutie z Bratislavy do Štrby špeciálnym vlakom. Summit potrvá do nedele 10. októbra, zúčastniť sa na ňom môžu len plne zaočkované osoby. Informoval o tom PR manažér podujatia Adam Šipoš.

Na konferencii sa zúčastnia známe mená ako napríklad generálny tajomník Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Mathias Cormann, guvernéri centrálnych bánk Belgicka a Slovinska. Pozvanie prijala aj Beata Javorcik, hlavná ekonómka Európskej banky pre obnovu a rozvoj.

Z domácich mien príde premiér Slovenskej republiky Eduard Heger, ministri Ivan Korčok, Andrej Doležal, Richard Sulík či Vladimír Lengvarský, aj ministerky Veronika Remišová a Mária Kolíková.

Zmeňme krízu na príležitosť

Hostia budú diskutovať aj o potrebe fiškálnej a menovej reformy či vplyve nemeckých volieb na Európu a náš región.

„Tatra Summit vznikol pred desiatimi rokmi ako reakcia na finančnú a ekonomickú krízu a potrebu prepojiť európsku diskusiu s tou slovenskou, ktorá vtedy takmer neexistovala. Dnes čelíme opäť globálnej kríze a potrebujeme európske riešenia,“ uviedol prezident a zakladateľ organizácie GLOBSEC Róbert Vass.

Slovensko a Európa musí podľa jeho slov zmeniť súčasnú krízu na príležitosť a obnoviť ekonomický rast na nových základoch. „Na zvládnutie tak veľkej výzvy potrebujeme nielen regionálnu spoluprácu, ale aj spoluprácu medzi súkromným a verejným sektorom. Tatra Summit vytvára práve takúto platformu,“ skonštatoval Vass.

Vstup len pre plne zaočkovaných

Pre pandémiu koronavírusu podujatie sprevádzajú prísne hygienické opatrenia. Aj preto bude vstup na konferenciu umožnený len plne zaočkovaným osobám, ktoré sa musia očkovaním aj riadne preukázať.

„Urobili sme všetko preto, aby bol desiatky ročník Tatra Summitu bezpečný pre všetkých účastníkov, aj napriek pandémii. Okrem podmienky plnej zaočkovanosti pre účastníkov sme prijali niekoľko hygienických opatrení, ktoré zamedzia šíreniu nákazy,“ vysvetlil Milan Solár, viceprezident GLOBSECu.

V spolupráci s ministerstvom dopravy a výstavby vypravil GLOBSEC spomínaný špeciálny vlak z Bratislavy, kde v piatok účastníkov summitu privítal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

„Chceli sme, aby sa prepravili moderne a ekologicky. Presne v duchu toho, ako si predstavujeme aj obnovu Európy a Slovenska po pandémii,“ povedal Andrej Doležal.

Tradícia organizovania Tatra Summitu siaha do roku 2011, odvtedy na Slovensko zavítali mnohé známe mená, ako napríklad Kristalina Georgieva, Margrethe Vestager, Olaf Scholz, Donald Tusk, José Ángel Gurría, Wolfgang Schäuble a mnoho ďalších. Strategickými partnermi tohtoročného Tatra Summitu je Ministerstvo financií SR a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, GLOBSEC Tatra Summit
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Globsec Tatra Summit sa dostanú len plne zaočkovaní, lídri budú riešiť pokrízovú obnovu sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version