Domov Správy Slovensko Na NAKA vypovedá príbuzný exministra Žigu, k výsluchu sa dostavil aj bývalý...

Na NAKA vypovedá príbuzný exministra Žigu, k výsluchu sa dostavil aj bývalý prokurátor Trnka

12.5.2021 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu 12. mája vypočúva vzdialeného príbuzného exministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu. Informáciu priniesol spravodajský portál TV Joj Noviny.sk.

Výsluch Štefana Žigu sa podľa portálu týka úplatku v hodnote 50-tisíc eur, o ktorom v minulosti vypovedal bývalý riaditeľ národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník. Úplatok mal nitriansky podnikateľ Norbert Bödör odovzdať práve Slobodníkovi a ešte jednému policajtovi za to, že finančná jednotka NAKA zahladí vyšetrovanie Štefana Žigu

„Je to hlúposť,“ povedal Štefan Žiga pre portál Noviny.sk. V budove Prezídia policajného zboru, v ktorom NAKA sídli, sa od rána nachádza aj trestne stíhaný bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Dôvod, pre ktorý sa na polícii nachádza, prezradiť nechcel. Podľa portálu Noviny.sk však zrejme bývalý šéf prokuratúry vypovedá k niektorému zo skutkov, v ktorých je obvinený.

Viac k témam: výsluch
Zdroj: Webnoviny.sk – Na NAKA vypovedá príbuzný exministra Žigu, k výsluchu sa dostavil aj bývalý prokurátor Trnka © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version