Na protestoch v Bratislave boli podľa Mikulca ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky

0
Na protestoch v Bratislave boli podľa Mikulca ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky

18.11.2020 (Webnoviny.sk) – Protesty v utorok 17. novembra nemali nič spoločné s pokojným prejavom. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) s tým, že tam boli ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky a používali pyrotechniku.

„Ľudia sú identifikovaní, páchatelia sú identifikovaní, niektorí budú riešení v ďalších konaniach,” povedal šéf rezortu vnútra. Podotkol, že im hrozí trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa, kde je trestná sadzba 24 rokov. „My budeme v tomto veľmi dôkladní a prísni,” uzavrel.

Matovič pochválil policajtov

Podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) zvládli príslušníci Policajného zboru SR utorkové neohlásené zhromaždenia profesionálne a s rozvahou, za čo im patrí verejná úcta a vďaka.

Policajti si podľa premiéra vypočuli tisíce oplzlých slov len preto, lebo hájili verejný poriadok. „Vulgárne slová, provokácie a posmešky od ‚slušných ľudí‘, ktoré v skutočnosti patrili mne, ale keď ma nemali poruke, na Vás si svoju slušnosť vyvŕšili,” napísal na sociálnej sieti Facebook.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest proti vláde Igora Matoviča pred Úradom vlády

Matovič sa policajtom zároveň ospravedlnil s nádejou, že zhromaždení si nabudúce uvedomia, že policajti nie sú ich nepriatelia len preto, že si robia svoju prácu.

Jeden zranený policajt

Pri útokoch zúčastnených osôb bol zranený jeden príslušník Policajného zboru. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje bratislavská polícia, zhromaždenia sa uskutočnili na Námestí SNP, Hodžovom námestí, Predstaničnom námestí, Námestí slobody a aj pred budovou Národnej rady SR.

„Na zhromaždeniach sa zúčastnili aj prívrženci krajnej pravice ako aj rizikoví športoví fanúšikovia z Ultras skupín. Verejný poriadok bol narušený na Námestí slobody a na Hodžovom námestí, preto bola polícia nútená použiť donucovacie prostriedky,” uviedla polícia.

Protesty v Bratislave

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestovali proti súčasným opatreniam vlády tisíce ľudí. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras. Tí pred Úradom vlády SR hádzali delobuchy, niektorí sa snažili zhodiť aj zátarasy oddeľujúce protestujúcich od sídla vlády.

Medzi rečníkmi pred Prezidentským palácom vystúpili poslanci Národnej rady SR Marian Kotleba a Milan Mazurek (obaja ĽSNS), bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Čarnogurský, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička či syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu Pavol Slota.

Viac k témam: minister vnútra SR, pandemické opatrenia, premiér Slovenskej republiky, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Na protestoch v Bratislave boli podľa Mikulca ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu