Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

Na Sicílii namerali teplotu, môže ísť o historický rekord v Európe

Sita
Zdieľať

Na talianskom ostrove Sicília možno zaznamenali historicky najvyššiu teplotu na európskom kontinente – až 48,8 stupňa Celzia.

Ako uvádza spravodajský portál BBC, uvedenú teplotu namerali počas stredy pri Syrakúzach, túto hodnotu ešte musí overiť Svetová meteorologická organizácia (WMO).

Podľa spomenutej inštitúcie je súčasné európske teplotné maximum 48 stupňov Celzia, ktoré zaregistrovali v gréckych Aténach v roku 1977.

Najnovšiu vlnu horúčav v Taliansku spôsobuje tlaková výš Lucifer prichádzajúca z Afriky. Meteorológovia prognózujú, že zamieri na sever cez taliansku pevninu, čo zvýši teploty vo viacerých mestách vrátane Ríma.

Talianske ministerstvo zdravotníctva medzičasom vydalo tzv. červené výstrahy pred extrémnymi horúčavami platné pre viaceré regióny. Očakáva sa, že počet miest, ktoré čelia najvyššiemu zdravotnému riziku, do piatka stúpne z ôsmich na pätnásť.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na Sicílii namerali rekordných 48,8 stupňa Celzia, môže ísť o historicky najvyššiu teplotu v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X