Na Slovensko sa pomaly vracia život spred pandémie, Heger chce novou výzvou podporiť spoločenské či športové aktivity

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyhlásil výzvu na podporu rozvoja komunitného života po pandémii, najmä na spoločenské a športové aktivity. Sumu 300-tisíc eur určenú na výzvu vyčlení premiér zo svojej rezervy.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR informoval, že výzva bude otvorená do 23. mája. Zapojiť sa môžu samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Maximálna výška požadovanej a poskytnutej dotácie je 10-tisíc eur.

„Na Slovensko sa pomaly vracia život, ktorý sme žili pred pandémiou. Opatrenia sa uvoľňujú a ľudia sa postupne opäť začínajú stretávať. Dúfam, že aj táto výzva pomôže v rozvoji komunitného života a podporí rôzne spoločenské aktivity, ktoré ľudí spájajú,“ ozrejmil Heger.

Z rezervy predsedu vlády je vyhlásená aj výzva na podporu aktivít zameraných na zvýšenie gramotnosti, boj proti informačným hrozbám a boj proti šikane.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko sa pomaly vracia život spred pandémie, Heger chce novou výzvou podporiť spoločenské či športové aktivity © SITA Všetky práva vyhradené.