Na Slovensku je momentálne najvyšší počet žiadateľov o medzinárodnú ochranu z Maroka

0
Na Slovensku je momentálne najvyšší počet žiadateľov o medzinárodnú ochranu z Maroka

27.6.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší počet žiadateľov o medzinárodnú ochranu v SR je momentálne z Maroka. V diskusii organizovanej Migračným úradom Ministerstva vnútra SR to uviedol predstaviteľ úradu Drahomír Marko.

Podľa neho je však Maroko z pohľadu Európskej únie bezpečnou krajinou a tak žiadatelia o azyl alebo doplnkovú ochranu majú minimálnu šancu uspieť.

Percentuálne sa počet Maročanov, ktorým je priznaná medzinárodná ochrana, pohybuje v rozmedzí štyri až päť percent,“ povedal Marko.

Slovensko minulý rok podľa Marka registrovalo 282 žiadostí o poskytnutie medzinárodnej ochrany. Z tohto počtu bolo udelených 11 azylov a 24 doplnkových ochrán.

Zažil som, keď bolo cez 10 000 žiadateľov, to bolo v roku 2004,“ povedal Marko s tým, že od deväťdesiatych rokov počet žiadateľov stúpal a v roku 2004 dosiahol vrchol. „Od tej doby krivka klesala, v poslednej dobe, už dva alebo tri roky, máme mierny nárast,“ dodal.

Viac k témam: cudzinci, právna ochrana, žiadosť o azyl
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku je momentálne najvyšší počet žiadateľov o medzinárodnú ochranu z Maroka © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie