Na Slovensku opäť otvoria viac obchodov, terasy reštaurácií aj kaderníctva. Uvoľňovanie ekonomiky sa zrýchlilo

0
Na Slovensku opäť otvoria viac obchodov, terasy reštaurácií aj kaderníctva. Uvoľňovanie ekonomiky sa zrýchlilo

Slovensko urýchli otváranie prevádzok obchodu a služieb, ktoré boli obmedzené vplyvom opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu. Od stredy tak podľa premiéra Igora Matoviča preskočí rovno na tretiu fázu pôvodného plánu otvárania ekonomiky.

Už tento týždeň tak budú môcť svoje prevádzky otvoriť za prísnych hygienických opatrení napríklad kaderníctva, ubytovacie zariadenia, či terasy reštaurácií a obchody bez obmedzenia rozlohy.

Prečítajte si, aké opatrenia uvoľnili v Španielsku

Predseda vlády tvrdí, že je to dôsledok výrazného zlepšenia epidemiologickej situácie, vyzýva však na pokračovanie dodržiavania opatrení, aby sa rast infikovaných novým koronavírusom opäť nezačal zvyšovať.

„Vzhľadom na mimoriadnu zodpovednosť ľudí a rešpekt voči pravidlám, sme dokázali výskyt vírusu znížiť na absolútne minimum. Dokázali sme byť úspešní nad očakávania,“ vyhlásil na pondelňajšej tlačovej konferencii.

Čo sa týka otvárania škôlok a školských zariadení, vyjadril sa, že to nebude skôr ako o dva týždne.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku opäť otvoria viac obchodov, terasy reštaurácií aj kaderníctva. Uvoľňovanie ekonomiky sa zrýchlilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu