Na Slovensku ubúdajú pracujúci cudzinci, spôsobila to najmä koronakríza

21.9.2020 (Webnoviny.sk) – Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára tohto roka u nás pracovalo 78,2-tisíca občanov z iných krajín, ku koncu augusta sa ich počet postupne znížil na 73,3-tisíca. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 68 cudzincov menej. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V auguste ich na slovenskom trhu práce ubudlo 153, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil na 21,2-tisíca.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 435 osôb na 11,8-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 8-tisíc, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5-tisíc.

Vyše štvrtina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu augusta tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 20,7-tisíca cudzincov.

Viac o téme: Koronavírus

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 7,2-tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 3,3-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len desať cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci augusta v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku ubúdajú pracujúci cudzinci, spôsobila to najmä koronakríza © SITA Všetky práva vyhradené.