Na Ukrajine údajne bojujú žoldnieri z Balkánu, ruský tajomník chce problematiku riešiť v Srbsku

21.2.2022 (Webnoviny.sk) – Srbsko údajne v najbližších dňoch navštívi vplyvný tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev, aby tam rokoval aj o problematike žoldnierov z Balkánu, ktorí sa podľa Moskvy zapájajú do bojov na východe Ukrajiny. Informovali o tom v pondelok ruské provládne médiá. Moskva správu nepotvrdila.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov minulý týždeň vyhlásil, že na východe Ukrajiny pôsobia žoldnieri z Albánska, Kosova a Bosny, ktorí tam bojujú na strane Ukrajiny proti proruským povstalcom. Predstavitelia dotknutých krajín tieto tvrdenia odmietli.

Srbský prezident Aleksandar Vučič v pondelok zvolal schôdzku najvyšších bezpečnostných predstaviteľov, ktorí sa údajne venovali správam o žoldnieroch smerujúcich z Balkánu na Ukrajinu. Na východe Ukrajiny v minulosti pôsobili desiatky srbských bojovníkov, avšak na strane proruských povstalcov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Ukrajine údajne bojujú žoldnieri z Balkánu, ruský tajomník chce problematiku riešiť v Srbsku © SITA Všetky práva vyhradené.