Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

Čo sa zistilo na viacerých miestach Európy počas prvej vlny epidémie?

Zdieľať

Vo viacerých európskych metropolitných oblastiach sa vďaka prísnym opatreniam na potlačenie šírenia koronavírusu v jarných mesiacoch výrazne zlepšila kvalita ovzdušia. Uviedli to v pondelok predstavitelia Európskej únie.

Pozoruhodné zlepšenie zaznamenali predovšetkým v prípade oxidu dusičitého a jemných tuhých častíc, ktoré môžu mať vážny dopad na zdravie ľudí.

Opatrenia vo viacerých členských štátoch EÚ počas prvej vlny pandémie mali zásadný vplyv na hospodársku činnosť a dramaticky obmedzili cestnú, leteckú a lodnú dopravu. To všetko malo vplyv na kvalitu ovzdušia v jednotlivých regiónoch.

5 vecí, ktoré vám môžu pomôcť prekonať koronavírus alebo sa mu úplne vyhnúť

Správa EÚ o kvalite ovzdušia zverejnená v pondelok ukázala, že spomedzi metropolitných oblastí s najväčšou koncentráciou oxidu dusičitého najviac klesla hladina spomenutého plynu v Barcelone – skoro o 59 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. V španielskom hlavnom meste Madrid pri porovnaní tohtoročných a vlaňajších jarných mesiacov evidujú pokles o 47 %.

V Taliansku pokleslo znečistenie oxidom dusičitým v Miláne o 54 % a Ríme o 39 %. Smerom nadol zamierilo aj v mnohých ďalších metropolitných oblastiach v Európe, hlavne v západnom Nemecku, Belgicku a Holandsku.

Zdroj: Webnoviny.sk – Na viacerých miestach Európy bola počas prvej vlny epidémie zaznamenaná zlepšená kvalita ovzdušia © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

X