Bratislavu čakajú dva protesty proti výhodám pre zaočkovaných, polícia pripravuje bezpečnostné opatrenie

0
Bratislavu čakajú dva protesty proti výhodám pre zaočkovaných, polícia pripravuje bezpečnostné opatrenie

4.8.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 4. augusta 14:35

Vo štvrtok 5. augusta sa budú v Bratislave opäť konať protesty proti výhodám pre zaočkovaných a protipandemickým opatreniam.

Jedno z avizovaných zhromaždení by sa malo začať o 8:00 na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom, druhé zase vo štvrtok ráno pred Úradom vlády SR na Námestí slobody. K účasti sú občania podnecovaní prostredníctvom sociálnych sietí.

Bratislavská polícia z tohto dôvodu vyzýva občanov, ktorí sa neplánujú zúčastniť na verejných zhromaždeniach vo štvrtok 5. augusta v Bratislave, aby sa vyhli miestam ich konania. Apelujú aj na vodičov, aby sa tiež vyhli týmto miestam a rešpektovali pokyny polície.

Výzva pre protestujúcich

Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff. Zároveň polícia vyzvala občanov, ktorí sa chcú zúčastniť na zhromaždeniach, aby nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

KR PZ v Bratislave v súvislosti s týmito verejnými zhromaždeniami pripravuje bezpečnostné opatrenie. „Verejný poriadok bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. Tak ako aj pri iných zhromaždeniach, aj pri týchto bude polícia postupovať v súlade so zákonom,“ uviedol Szeiff.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pred Prezidentským palácom protestujú stovky ľudí proti výhodám pre zaočkovaných (fotografie)

Zatvoria Prezidentskú záhradu

Situáciu v cestnej premávke budú monitorovať dopravní policajti. Dodal, že v prípade narušenia verejného poriadku alebo páchania inej protiprávnej činnosti, polícia využije intervenčný zásah poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať.

Mestská časť Staré Mesto tiež vo štvrtok a piatok uzatvorí Prezidentskú záhradu. „Ide o bezpečnostné opatrenie súvisiace so zhromaždením občanov, očakávanou vysokou koncentráciou ľudí a s tým súvisiacim rizikom poškodenia mobiliáru záhrady,“ vysvetľuje mestská časť a dodáva, že zhromaždenia sú naplánované až do 28. augusta. „Pravdepodobnosť, že záhrada bude zatvorená aj po iné dni je preto vysoká,“ dodáva.

Vallo odsúdil protesty

K plánovaným protestom sa vyjadril aj primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý ich na sociálnej sieti odsúdil.

„Bratislavu považujem za otvorené a tolerantné mesto. Dnes však sledujem otvorené výzvy, aby v najbližších dňoch prišli ľudia z celého Slovenska do Bratislavy blokovať dopravu. Nie vyjadriť svoj názor, ale blokovať dopravu a strpčiť tak život ľuďom v našom meste,“ upozornil primátor.

„Policajný prezident povedal, že si musíme zvyknúť aj na prejav názoru, ktorý nás obmedzuje,“ uviedol Vallo s tým, že toto vyjadrenie plne rešpektuje.

Požiadali o ochranu Bratislavy

V aktuálnej epidemickej situácii však primátor vidí zásadný rozdiel medzi prejavením názoru a vystavením obyvateľov hlavného mesta situácii, ktorá môže ohroziť ich zdravie či sprísniť epidemické opatrenia.

„Krajské riaditeľstvo policajného zboru sme na dnešnom koordinačnom stretnutí požiadali o ochranu Bratislavy. Našou oprávnenou požiadavkou je ochrana nášho mesta a rešpektovanie faktu, že väčšina Bratislavčanov sa rozhodla čeliť tretej vlne pandémie zodpovedným správaním, odporúčaniami vedeckých autorít a dodržiavaním bezpečnostných a hygienických pravidiel. Zaslúžia si za to rešpekt a nie hanlivé pokriky, pľuvance a na dlhé hodiny paralyzované mesto,“ uzavrel primátor.

Viac k témam: demonštrácia, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, pandemické opatrenia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavu čakajú dva protesty proti výhodám pre zaočkovaných, polícia pripravuje bezpečnostné opatrenie © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu